💢تیم جلبک خوار 💢

مهم ترین بخش از مبارزه با رشد بیش از حد جلبک ها در آکواریوم کنترل مواد مغذی، است . !
اما می توان با اضافه کردن بسیاری از ماهی های جلبک خوار و بی مهرگان به عنوان بخشی از جمعیت آکواریوم به شما کمک شود .

جلبک خواران برای هر آکواریوم ضروری هستند ،اما مهم است که به آنها توجه شود ، مطمئن شوید که شما با انتخاب گونه های سازگار برای آکواریوم خود انان را در شرایط درستی نگهدارید ، آنچه آنها نیاز دارند را به خوبی فراهم تا راحت زندگی کنند در دراز مدت.
یک استثنا هم وجود دارد
باید چندین تانک داشته باشید و سپس شما می توانید جلبک خواران را انجا نگه دارید و در زمان لزوم به طور موقت به مخزن اصلی انتقال میدهید برای مبارزه با جلبک،
همیشه در ذهن نگه دارید، که آنها یاران شما هستند – مبارزه با جلبک نگرانی روزانه است که مسئولیت های همیشگی شما خواهد بود . اشتباه بسیار رایج که برخی فکر میکنند که فقط با اضافه کردن یک خوار جلبک به مخزن راحت میشوند .

‎موثر ترین راه استفاده از جلبک خواران برای کمک به شما در کم کردن جلبک
‎ اضافه کردن انواع مختلف جلبک خواران است به دلیل اینکه رژیم غذایی هر کدام متفاوت است و هر کدام نوعی خاص از جلبک را مصرف میکنند .
‎ترکیبی از حلزون، میگو و ماهی جلبک-خوار یک راه خوب است. اما باز هم، همیشه برای سازگاری ماهی بی مهرگان نیاز به چک کردن دارد ،
. توجه:
به طور کلی در جلبک خواران استفاده از غذای شرکتی زیاد و مداوم سبب تنبلی یا دست کشیدن انها میشود ، بنابراین سعی کنید انها را برای پیدا کردن مقدار مناسب از تغذیه به حرکت وادارید به طوری که آنها سالم خواهند بود و جلبک ها و مواد غذایی باقی مانده مهاررا خواهند خورد .

حالا که اصول اولیه را می دانید
بهترین و یا کارآمد ترین حیوانات جلبک خوار :
۱. سیامی جلبک خوار
همچنین به عنوان شناخته SAE (Crossocheilus siamensis)، شده این ماهی جلبک خوار مفید است، خوردن جلبک Thread و جلبک قلم مو یا بی بی ا نادیده گرفته شده توسط ماهی های دیگر را میخورد ، آنها همچنین planarians (flatworms) که می تواند یک مزاحم در آکواریوم باشد را تبدیل به غذایی لذیذ میکنند . SAE می تواند کمی با گونه های خود بر سر ارضی بجنگد به طوری که آنها احتمالا باید تک و یا به عنوان یک گروه از ۵ یا بیشتر در مخازن بزرگ نگهداری شود. بر خلاف جلبک خواران چینی، جلبک خوار سیامی بسیاری از جلبک ها را میخورد ،
شایع تر اینکه چینی جلبک خوار با خوردن جلبک بزرگتر میشود و رشد می کند، باعث تهاجمی، شدن و تمایل به آزار ماهی های دیگر دارد .
حداقل اندازه تانک برای یک جفت از بزرگسالان جلبک خوار سیامی ۱۰۰ لیتر است. آکواریوم باید طولانی باشد و تعداد زیادی از گیاهان زندگی کنند. تهاجمی نیست، آنها می توانند در هر مخزن با جامعه به اندازه کافی نگهداری شود. رفتار فعال آنها ممکن است برخی از گونه های حساس مانند Cichlids در کوتوله استرس ایجاد کند و از تخم ریزی جلوگیری کند. آنها را با کوسه های دم قرمز و گونه های مشابه نباید نگه داشته شود مگر اینکه آکواریوم بزرگ و به خوبی کاشته شده است
، چرا که این گونه اغلب نسبت به تمام اقوام خود تهاجمی هستند.

ماهی بسیار مقاوم، نگهداری از آن آسان است برای حفظ و خوراک، غذا خوردن هر دو جلبک ها و هر چیز دیگری را در مخزن، میخورند از جمله مواد غذایی پوسته پوسته شده، گلوله، غذاهای زنده، سبزیجات بخارپز، و غیره
سخت کوش برای از بین بردن جلبک از گیاهان بدون آسیب رساندن به آنها، و همچنین دکوراسیون و شیشه ای آکواریوم را نیز تمییز میکنند . از نظر بسیاری از آکواریوم داران به عنوان یک ضرورت در هر آکواریوم گیاهی یاد میشوند . SAE رشد میکند تا ۱۴ سانتی متر، نیاز به یک فیلتر، خوب و آب حاوی اکسیژن با pH حدود ۷ و درجه حرارت ۲۵ درجه سانتی گراد. دارند
اگر میخواهید نگه دارید SAE، مطمئن شوید که مقدار زیادی از گیاهان زنده در تانک خود دارید .

۲. میگو آمانو
همچنین به عنوان Yamato به نوما ابی (Caridina ژاپونی) شناخته شده است، یکی از بهترین میگو های جلبک خوار در دسترس است این روزها. علاوه بر خوردن جلبک، آن ها ریزه گیاهی مرده و پاک کردن غذا پس مانده تانک را انجام میدهند . آنها جلبک خواران بسیار شلوغ هستند . اندازه انها بیش از ۵ سانتی متر نیست (نر کمی کوچکتر در ۳.۵ سانتی متر) که آنها را بسیار مناسب برای آکواریوم های کوچکتر هستند.
تمام جلبک ها به جز جلبک سبز نقطه ای و سبز آبی را میخورند . اشتها انها برای جلبک کاهش خواهد یافت اگر غذاهای تجاری به صورت منظم داده شود .

بهتر است این میگو در گروه های ۳ و. نگه دارید
توجه داشته باشید: آنها باید چیزی برای چسبیدن داشته باشند در داخل کیسه در طول حمل و نقل یمقدار توری قرار داده شود. در مخازن گیاهی ، باید مراقب باشید دوز کود کم باشد. مخازن نور کم بهتر است تا آنجا که مخازن نور بالا نیاز ندارد. کود حاوی مقدار کمی از مس برای میگو بسیار خطرناک است. برای اطمینان از اینکه این عنصر در طول زمان جمع نشده، تعویض آب هفتگی ۳۰-۵۰٪ ضروری است. آب آکواریوم باید با dechlorinators درمان شود ، زیرا کلر و کلرامین برای میگو خطرناک هستند. ماهی های بزرگتر و بیشتر گونه هاییاز Cichlid خطرناک خواهد بود و این میگو را می خورن ، پس از آن توصیه میشود به همراه گونه های کوچکتر و صلح جو نگه دارید.
۳. اتو گربه ماهی یا کت اتو
بخشی از یک خانواده بزرگ از مکندهدهانان هستند
با سرعت در حال حرکت در در طول رودخانه ها بیشتر در جنوب امریکا،
‏Otocinclus. در میان کت ها کوچکترین گونه است. گربه ماهی OTO تا ۵ سانتی متر، رشد میکند
که آنها برای آکواریوم های کوچک تر مناسب است. آنها معمولا با بدن فلفلی سیاه و سفید قهوهای مایل به زرد می باشد. Otos باید تنها در تانک گیاهی نگه داشته شود !
بهتر است یک گروه کوچک نگه داشته شود. Otos بهترین پاک کننده برگ هستند و تقریبا تمام جلبک ها را میخورند و آن ها بدون آسیب رساندن به برگ جلبک ها را حذف می کنند. آنها ممکن است جلبک رشد کرده را نادیده بگیرند، اما جلبک جوان تازه رشد کرده را می خورند.
مانند تمام گربه ماهی، این یکی هم از بودن و از حضور bogwood، لذت میبرد .
بنابراین اضافه کردن یک قطعه چوب مناسب به آکواریوم می تواند یک ایده خوب باشد . در صورتی که جلبک به اندازه کافی وجود ندارد در آکواریوم، Otos باید با کدو سبز بخارپز یک بار در هفته، یا آب پز به مدت ۲ دقیقه تغذیه و قبل از تغذیه سرد شود. محل گذاشتن کدو در کف و یا حتی بهتر، در قطعه ای از چوب که آن ها Oto به آسانی متوجه و خواهد آمد . کدو برای بیش از دو روز در داخل مخزن نباشد و حتی کوتاه تر از یک روز حذف کنید. Otos با چشم پوشی ویفر جلبک ها، و بیشتر از سایر سبزیجات مانند کاهو، اسفناج، خیار، و غیره را نادیده و کدو سبز بهترین انتخاب تغذیه و اثبات شده است. برخی از مربی ها آکواریومجلبک بعنوان مزرعه دارند و به عنوان غذا به اتو معرفی میکنند .
‏ Otos با رغبت جلبک قهوه ای (دیاتومها). را میخورد
یکی از بهترین راه ها برای اطمینان حاصل کردن که Otos برای حذف جلبک کافی هست یا نه این است برای نگه داشتن یک اتو در حدود ۶۰-۷۰ لیتر . پس از مشاهده جلبک در تانک شما برای یک هفته دقت کنید اگر جلبک دیدید نیاز به اضافه کردن بیشتر Otos هست
به شکم انها دقت کنید اگر متورم بود یعنی جلبک کافی وجود دارد .
برای تمیز کردن همه شیشه ای آکواریوم مفیدند و از جلبک شیشه می خورند. Otos باید با ماهی کوچکتر و آرامتر نگهداری شود. استراحت روی برگ گسترده و bogwood به جای شن را دوست دارند و گاهی میبینید که دقایقی را با بادکش دهان به شیشه متصل هستند 😊

‏Otos موقع معرفی به تانک حساس است ، اما اگر با شرایط آب درست ارائه شده باشد مشکلی نیست
. راه اندازی باید به خوبی با بستر شن و ماسه و یا شن برقرار شود و پر از گیاهان کاشته شده باشد
رشد جلبک ضروری است. در حالی که آنها را با مواد غذایی پوسته پوسته و گلوله های در حال غرق شدن سبز طبیعی تغذیه میکنید
. اگر هیچ جلبک موجود نباشد و تغذیه درست نباشد آنها از گیاهان سالم soem نرم تر می خورند. ارائه گردش آب خوب و فیلتر کردن ضروری است .
بهتر است در گروه نگه دارید. تعداد انها با اندازه مخزن متفاوت است. سازگار با اکثر ماهی به جز شکارگرانی بزرگتر . Otos تا ۵ سال زندگی میکند . آنها نیاز به یک PH حدود ۷. درجه حرارت آب باید حدود ۲۵ درجه سانتی گراد باشد.

۴. مالزی لوله حلزون
‏Melanoides توبرکولاتا بیش از ۲ سانتی متر رشد می کند و بهترین حلزون برای مخزن کاشته است،! آنها جلبک ها، مواد گیاهی مرده، مواد غذایی باقی مانده غذا را می خورن و گیاهان را مصرف نمی کنند. دلیل اصلی که آنها در مخازن کاشته نگه داشته میشوند توانایی انها در هوادهی شن است از آنجایی که آنها بیشتر وقت خود را از طریق حفر بستر صرف میکنند . از شن در شب بیرون می آیند. اگر نگران هستید که حلزون از بین رفته اند یا مرده، سعی کنید بر روی سطح شن برای مدتی تمرکز کنید و شما در مکان های خاصی که شن در حال حرکت است مشاهده کنید یعنی انها زنده هستند .
همه حلزون ها نیاز آب قلیایی برای بازسازی پوسته خود. دارند لوچ و Cichlids این حلزون را می خورن . این حلزون شاخص خوبی برای کیفیت آب فقیر است. اگر چیزی اشتباه است آنها تمام وقت به سمت سطح می ایند تا از شیشه آکواریوم بیرون روند .
‏۵. Bristlenose Plecos
کت پوزه بوته ایی یا کت بوته
یکی از جلبک خواران محبوب و به راحتی در دسترس، آنها را به گروهی از گونه های گربه ماهی suckermouth (انکیستروس spp.) مربوط هستند
رشد تا ۱۰-۱۵ سانتی متر . آنها نیاز به منبع ثابت از غذاهای سبز. دارند . این خوب است که به آنها غذا با سبزیجات اب پز و قرص جلبک داده شود.
به طور کلی، آنها به گیاهان صدمه نمی زند، در صورت غذاهای سبز کافی ندهید آنها شمشیر آمازون و دیگر گیاهان برگ نرمتر را می خورند. این ماهی شبانه فعالیت دارد و نیاز به پناهگاه ها و بستر تاریک برای احساس امنیت دارد
‏plecos Bristlenose صلح جو و سازگار با بسیاری از ماهی ها به جز آنهایی که درنده. هستند
آب باید به خوبی با جریان ملایم اکسیژن باشد .
‏۶. Ramshorn حلزون
این حلزون (Planorbis spp.) خوبی برای تانک کاشته شده، است
از آنجایی که آنها به گیاهان حمله نمی کنند. ولی آن زمان که هیچ مواد غذایی دیگر در دسترس نباشد، آنها را گونه هایی از Hygrophila را می جوند و گیاهان مشابه . این حلزون تا ۲ سانتی متر رشد میکند . Ramshorn می تواند قرمز یا قهوه ای باشد . رژیم غذایی اصلی آنها جلبک است که کف ، گیاهان، شیشه آکواریوم و دکوراسیون را تمییز میکنند . آنها همچنین مواد گیاهی مرده، باقی مانده های مواد غذایی و تخم ماهی را میخورند
کلمبیا Ramshorn بزرگتر است و یک ایده خوب برای یک مخزن غیر کاشته که جلبک ها تاخت و تاز کردن و تصرف کامل دارند ، اما در مخازن کاشته ممکن است از گیاهان تغذیه کنند. همه حلزون ها، آب قلیایی بهتر خواهد بود و پوسته انها تمایل به حل شدن در آب اسیدی که فاقد کلسیم است دارند ،.
حلزون توسط بسیاری از لوچ و Cichlids در خورده . خواهد شد .

۷. حلزون Nerite
این حلزون (Neritina spp.)در دسترس زیبا ترین حلزون در آکواریوم است. این زیبایی از الگوهای پوسته که باعث می شود آنها را به طوری مطلوب باشند ، اما همچنین اشتها زیاد برای جلبک دارند . مشخص شده است که گورخر Neritinas برای تمیز کردن سبز نقطه و فرش مانند سبز ریش جلبک بسیار مناسب است .
این حلزون بمدت طولانی در pH کمتر از ۷ نمیماند از آنجایی که آنها نیاز به شرایط آب قلیایی و سخت برای نگه داشتن پوسته سالم خود دارند . هنگام تولید مثل آنها اغلب صدها تخم سفید در سراسر دکوراسیون و تجهیزات، میریزند که می تواند حذف انها دشوار باشد. لوچ و Cichlids این حلزون را می خورند. آنها در حدود ۳ سانتی متر رشد می کنند. مخزن، را بپوشانید Neritinas توانایی برای ترک مخزن دارند .
۸. گربه ماهی چوبخوار
همچنین به عنوان whiptail گربه ماهی شناخته شده است، این گونه های متعدد غیر معمول، از گربه ماهی suckermouth نازک (Farlowella SPP.، Rhineloricaria هستند spp.) به که به حدود ۱۰-۲۰ سانتی متر رشد می کنند. اگر شما حداقل ۷۰ لیتر، تانک با آب سالم و تعداد زیادی از bogwood و ماهی کوچک، صلح آمیز مانند Rasboras، tetras و مداد ماهی شما می توانید انها را نگه داریند . رژیم غذایی اصلی آن جلبک است. این ها را باید حداقل دو بار در هفته با قرص جلبک اسپیرولینا / تغذیه کنید این گربه ماهی نباید با ماهی پرخاشگر Cichlids نگه داشته شود انها بسیار شکننده هستند .
برای
‏ Farlowella چند تعویض اب کوچک در یک هفته توصیه می شود .
‏۹. Plecos
‏Plecos مشترک می باشد ترکیبی از مکندهدهانان گونه suckermouth گربه ماهی (Hypostomus SPP.، Liposarcus SPP.) که به اندازه معمولا بین ۳۰ و ۶۰ سانتی متر رشد می کنند، به طوری که آنها یک گزینه خوب برای مخازن بسیار بزرگ (۳۰۰ لیتر و بالاتر) هستند، با دیگر ماهی های بزرگ.
بسیاری از آنها طیف وسیعی از pH و دما را تحمل میکنند .
از یک تکه چوب یا تخته پاره روی اب برای آنها به عنوان یک محل استراحت و عقب نشینی استفاده کنید. آنها فعالیت شبانه دارند پس معمولا بهترین زمان غذا دهی به انها شب است. آنها همه چیز خوار هستند و جلبک، خوردن ،غذاهای کوچک و یا مواد غذایی منجمد، غذاهای پوسته پوسته شدن مبتنی بر سبزیجات غذاهای سبز مانند کاهو و نخود فرنگی، خیار، به عنوان مکمل
علاوه برای رشد آنها نیاز به یک مقدار جدی مواد غذایی روزانه، است بیش از جلبک تانک غذا فراهم کنید .
آنها فیدر oportunistic هستند و با خوشحالی ماهی زنده را میخورند اگر آن را متناسب به دهان خود بیابند . همچنین، نمونه گرسنه ان ممکن است چفت شود بر روی دو طرف ماهی های بزرگتر برای تلاش به خوردن مخاط پوست.
آنها می توانند بسیار مخرب باشند و که در حال حرکت در اطراف مخزن، گیاهان را از جایگاه خود بیرون اورده و سنگ ها را با خود سر و ته و یا ضربه تند وشدید زدن دم قدرتمند خود به بقیه باعث زخمی کردن انها میشوند . Plecos اغلب روی گیاهان در آکواریوم مشغول غذا خوردن است.

۱۰. زنده زا ها
‏Mollies، گوپی، platies و دیگر Poecilia یا Xiphophorus نیز ماهی جلبک، خوار هستند
بهترین در تجربه من هستند . آنها با خوردن جلبک مویی نرم و برخی دیگر از انواع رشته مانند از جلبک ها، کمک شایانی میکنند
. معدود ماهی جلبک مویی خور هستند به عنوان مثال، نوعی کوسه ماهی آب شیرین با خوردن ج

Dr.Hootan Maftoonian, [24.11.16 03:44]
لبک مو نیز، کمک میکنند
اما این امر می تواند خنده دار باشد که به عنوان خدمه خوردن جلبک ها استفاده شوند ممکن است جمعیت انها بسیار زیاد شود
پس باید با نوعی ای دیگر جمعیت انها کنترل شود مانند ماهی پروانه ای افریقایی یا اروانا پروانه ای بچه های انها را میخورد
میتوانید تنها نرها را بخرید
البته اضافه کنم که انها ممکن است بچه میگوهارا بخورند که این اصلا خوب نیست ،.

بحث و گفتگو در زمینه راه اندازی و دکوراسیون پلنت بصورت حرفه ای
سوپر گروه دکوراسیون پلنت
🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
https://telegram.me/joinchat/ButCUkEe-WEmz0qIFw55TQ

ترجمه و نوشته : دکتر هوتن مفتونیان

کپی از روی متن تنها با ذکر نام نویسنده و سوپر گروه دکوراسیون مجاز است
#راههای_مبارزه_باجلبک
#تیم_جلبکخوار