راه اندازی آکواریوم گیاهی (پلنت)

وسایل مورد نیاز:

۱.مخزن با ابعاد مناسب (اکواریوم)

۲.فیلترRo (اسمز معکوس)

۳.کود مخصوص

۴.بستر مخصوص

۵.بخاری و چیلر (فن )

۶.سیستم فیلتراسیون

۷.مواد داخل فیلتر مناسب

۸.منبع نوری مخصوص اکواریوم های گیاهی

۹.سیستم دی اکسید کربن

۱۰. افزودنیها و محلول های مورد نیاز

۱۱.تزئینات مخصوص این نوع اکواریوم ها

۱۲.کیت های تست (پی اچ، سختی کربنات،امونیاک، نیتریت،نیترات، تست co2 و ……) + دماسنج و سایر وسایل مورد نیاز

۱۳.مگنت شیشه پاکن، قیچی هرس، گیره ، شیلنگ، شیر، رابط و ….

——

۱) مخزن

مخزن با ابعاد مناسب: شما همانند راه اندازی هر اکواریومی نیاز به یک مخزن شیشه ای دارید که بهتر است نسبت به محل قرارگیری اکواریوم خود ان را محیا کنید اما این نکته را در نظر بگیرید که اصولا در اکواریوم های گیاهی عرض و ارتفاع حرف اول را میزد. عرض های کم زیاد مناسب نیست و اکواریوم شما با عرض کمتر از سی سانت جلوه زیبایی نخواهد داشت ولی قادر به راه اندازی و پیاده سازی ان خواهید بود. همچنین ارتفاع مناسب برای اکواریوم های گیاهی نسبت به رشد و تکثیر گیاهان و نورپردازی ان ۴۵ ، ۵۰ الی ۶۰ سانتیمتر میباشد. با این حال راه اندازی اکواریوم هایی با ارتفاع کمتر و حتی بیشتر نیز میسر است. طول اکواریوم نیز به محل قرارگیری و فضای شما بستگی دارد. به عنوان نکته پایانی یاداور کردن این نکته بد نیست که سایز اکواریوم رابطه مستقیمی با هزینه های شما خواهد داشت و هر چه سایز و حجم تانک شما زیادتر باشد مطمئنا هزینه های شما نیز زیادتر خواهد شد.
میتونم به شما دوستان توصیه کنم که برای اولین تجربه با حجم کمتری شروع کنید
و این تصور اشتباه رو از خود دور کنید که هر چه بزرگتر باشد زیباتر خواهد بود با توجه به توان مالی و تجربی شما هر ابعادی که تسلط کامل داشته باشید زیبا خواهد شد.
همچنین از ابتدا بصورت کاملا اصولی شروع کنید و با تحقیق و انتخاب ابزار و تجهیزات درست با برند خوب درصد پیروزی شما خیلی بالا خواهد رفت و ساعات زیبایی برای شما رقم خواهد خورد.
یه تعداد از ابعاد مناسب
مانند
۹۰x45x45
۸۵x40x40
۶۵x35x35

#مخزن #راهاندازی #پلنت #اموزش
#چگونه_اکواریوم_گیاهی_بسازیم